Home » Bayan Epilasyon » Saçların güçlüyse sen de güçlüsün: Daha güçlü saçlar için yapman gerekenler

Saçların güçlüyse sen de güçlüsün: Daha güçlü saçlar için yapman gerekenler

Güçlü ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için bu 4 adımı mutlaka denemelisin!

Kıyafetlerimin üzerine ne kadar çok saç teli dökülmeye başladı?”, ” Saçlarımı taradıktan sonra neden bu kadar fazla saçım dökülüyor?”. Şu aralar bu soruları sık sık soruyorsun değil mi? Yalnız değilsin çünkü birçok kişi bu problemlerden yakınıyor. Mevsim değişimlerinde saçlarının gücünü kaybedip, dökülmesi normaldir ancak bu sorunun daha da artmasına ve zayıf düşmesine engel olman gerekir. Bunu nasıl yapacağını merak ediyorsan bu yazımız senin için!   lazer epilasyon

Daha güçlü, dökülmeyen saçlar için 4 adım

İnce telli, dökülen bir saç nasıl güçlenir? Saçlarının incelmesini önlemeye çalışmak, doğru saç bakımı ile mümkün olabilir. Kullandığın şampuandan, saç tarama şekline göre birçok alışkanlığını gözden geçirerek, daha sağlıklı görünümlü saçlara kavuşabilirsin. Bunu da tabii ki bizim önerilerimizle sağlayabilirsin!

1.Adım: Saçlarını doğal haline bırak

Fön ve maşa uygulamaları arasında biraz mola vermelisin. Bunun yerine, saçlarını şekillendirici köpük ile şekillendirip doğal haline bırakabilirsin. Isı ile saç şekillendirmen gerektiği her an saç uçlarını bir saç bakım yağı veya bakım spreyi ile korumayı atlamamalısın.

2.Adım: Saç bakım ürünlerini akıllıca seç

Şampuanını saçının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seç. Eğer saçlarındaki koparak dökülmelere karşı savaşmak, saçlarının güçlenerek uzamasını istiyorsan şampuan ve saç bakım ürünlerini dökülme karşıtı bir seri ile değiştirmelisin. Bizim önerimiz, Arginine proteini içeren ve saçı kökten itibaren besleyen şampuanları kullanman.

Tabii ki şampuan dışında bakım maskesi, bakım kremi ve spreyi gibi ürünlerle de saçlarının güçlü şekilde, dökülmeden uzamasına destek olmayı sakın unutma! cilt bakımı

3.Adım: Saçlarını nazikçe tara

Yoksa sen de kabarıyor diye saçlarını taramayanlardan mısın? O zaman saç tellerinin güçsüz olması doğal diyebiliriz! Saç derindeki doğal yağların saç tellerine ve saç uçlarına ulaşabilmesi için saçlarını düzenli olarak, tabii ki nazik şekilde taramanı öneririz.

4.Adım: Masaj yap

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s