Home » Blog » Sağlık » Ofiste fazla oksijen de verimi düşürüyor

Ofiste fazla oksijen de verimi düşürüyor

Çalışanların günde en az 8 saatini geçirdiği ofislerde iç hava kalitesi insanların sağlığı ve verimini doğrudan etkiliyor.

Epilasyon

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, ofislerdeki dengeli ve temiz havanın çalışan verimliliğine etkisine dikkat çekiyor. Çalışma ortamında yeterli miktarda temiz hava bulunmaması halinde çalışanlarda karar vermede güçlüğe, genel uyuşukluktan baş ağrısına, konsantrasyon problemlerinden kalp ritmi bozukluklarına kadar bir çok rahatsızlık baş gösterebiliyor. Sanılanın aksine ortamda fazla oksijen bulunması da çalışma kalitesini düşürüyor.

Çalışma hayatında yaşam kalitesini arttıran çözümleriyle Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, çalışma ortamlarında verimlilik için sağlıklı hava koşullarının sağlanmasının önemine dikkat çekiyor. Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak için hava kalitesi cihazlarıyla yapılan sürekli ölçümler yapılması gerektiğine değiniyor.

Fazla karbondioksit soluyanlar karar vermede güçlük çekiyor

Çalışma ortamında solunan fazla karbondioksit kişilerde mutsuzluk hali, karar vermede güçlük, nefes alma ile kalp ritminde artış, mide bulantısı, baş ağrısı, görüşte bozukluk gibi olumsuz etkilere neden oluyor.

Nem de zararlı

Bir insan için konfor miktarı yüzde 30 ile yüzde 70 arasında tanımlansa da uzmanlar nemin yüzde 30 ile yüzde 50 arasında kalmasını öneriyor. Araştırmalara göre çalışma ortamında bulunan fazla nem alerjiye ve hastalıklara neden olabiliyor. Düşük nem ise mukozaların kurumasına dolayısıyla soğuk algınlığı ve grip riskinde artışa neden olabiliyor.

Epilasyon merkezi

Ortam sıcaklığı önemli

Çalışma ortamının sıcaklığı kıs ve yaz durumuna göre insanların kendilerini rahat hissedecekleri bir düzeyde olması önem taşıyor. Araştırmalar birçok insanın rahat olarak çalıştıkları ortam sıcaklığının 20-26 derece arasında olduğunu gösteriyor.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s