Home » Blog » Sağlık » Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtuluruz?

Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtuluruz?

Yağlı bir saç görünümüne sahip olmayı kim ister ki? Pek çok kişinin ortak sorunu olan yağlı saçlar nasıl yıkanmalı, ne tür şampuanlar kullanmalı, yağlı saça ne iyi gelir, nelerden uzak durulmalı hepsini sizlerle paylaşacağız.
Yağlı olan aslında saç değil deridir. Düz saçlı kişilerde saçta salgılanan yağ saçlara daha hızlı yayılır ve kıvırcık saçlı ya da dalgalı saçlarda da yağ daha yavaş yayılır. Epilasyon Fiyatı  Öncelikle saçınızı her gün yıkamamalısınız. Saçınızı her gün yıkadığınızda saçtaki yağ dengesi bozuluyor. Yağlı saçlı insanlar şampuan seçiminde dikkatli olmalıdır. Mümkün olduğunca şeffaf görünümlü şampuanları tercih etmeli kremli şampuanlardan da uzak durmalı. İlla saç kremi kullanmak istiyorsa sadece saç uçlarına kullanmasında fayda var.

Saçlarınızın daha uzun sürede yağlanması için saçınızı sabah erken saatte yıkayın. Çünkü yağ bezleri geceleyin daha fazla çalışır. Saçınızı sıcak suyla da yıkamayın ılık su kullanın. Sıcak su derideki yağ oranını artırır.

Çok sık saç kurutma ve fön makinesi kullanmayın. Saçınızı fırçalamak yerine sadece tarayın. Epilasyon Tarama işlemini de çok sık yapmayın çünkü saçı çok taramak da yağlandıran bir diğer faktör. Yağlı saçlı kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da saç modeli. Saçınızı toplamayın çünkü bu saçlarınızı deriye iyice yaklaştıracağından daha çabuk yağlanacaktır. Bunun yerine saçınızı kabartabilirsiniz. Böylelikle saçınız saç derinizden uzaklaşmış olacak ve yağlanması da gecikecektir.

Tüm bunları deneyip iyi bir sonuç alamadıysanız bir cildiye uzmanına ya da dermatologa başvurmanızda fayda var. Aşırı yağlanma ilerleyen zamanlarda kepeklenmeye ve bazı cilt rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s