Home » Epilason » Saç Bakımı

Saç Bakımı

“Saç” ne kadar basit bir kelime. Ama bence biz kadınlar için anlamı o kadar da basit değil. Saç, kadını tamamlayan en önemli unsurdur. Çünkü kadın saçıyla istediği kişiliğe bürünebilir ve ya en çıkmaz olayların sonunda kötü ruh halinden, saçında yapacağı en ufak değişikle kurtulabilir. Bu tezimi kanıtlar nitelikte Hillary Rodham Clinton’ın bir sözü var; “ Eğer bir hikâyenin sayfasını kapatmak istiyorsam, saç şeklimi değiştiririm.” Diyor.

Lazer epilasyon Bizim için bu kadar önemli olan saçlarımıza gerektiği özeni göstermemiz ve bakım yapmamız gerekir. Çünkü her kadın güzel ve hacimli saçlara sahip olmak ister. Sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olan kadınların, ruh hali de diğer kadınlara göre daha iyi düzeydedir. Güzel ve hacimli saçlara sahip olan kadınlar, çevreleri tarafından da ilgi görmeye başlarlar. Gördükleri ilgi karşısında kadınlar hem sağlıklı bir ruh yapısına, hem de doğal bir görünüme kavuşurlar.

Yetersiz beslenme, güneş ışınları, deniz, soğuk hava, boya, fön, kalitesiz şampuan ve daha birçok sebepten dolayı saçlarınız sağlığını kaybedip kuruyabilir. Saçların kuruyup, yıpranmasıyla saç kırılmaları meydana gelir. Saç uçlarının kırılması saçın uzamasını yavaşlatır. Saçın kırılmasına etki eden faktörlerden bazıları da yanlış fırçalama ve yıkama, uçlarını gereken sıklıkla kısaltmamaktır.

Saçlarınıza, sadece görünüm için değil aynı zaman da hastalıklara karşıda bakım yapmanız gereklidir. Saç bakımında en önemli kural, saçların düzenli olarak yıkanması ve uygun bakım ürünlerinin kullanılmasıdır. Epilasyon Kullanacağınız ürünleri mümkün olduğunca doğal ürünlerden seçmeye çalışmanız gerekmektedir.

Saçlarımız her zaman temiz ve bakımlı olmayabiliyor. Yoğunluktan kimi zamanlar saçımızı yıkamaya fırsat bulamayabiliyoruz.  İşte bu zamanlarda bizi bakımsız olmaktan kurtaracak 2 tane çözüm yolumuz vardır. Bunlar;

Bukle Yapmak: Eğer düz saçlara sahipseniz şüphesiz ki saç maşasının temiz saçlarınızda hiçbir etkisinin olmadığını daha önceki tecrübelerinizden biliyorsunuzdur. İğneli epilasyon Saç şekillendirici spreyler ve pudralar bile bir veya iki gün yıkanmamış saçın kalın ve yoğun yapısını taklit edemez.

Saçınızı Örmek veya Topuz Kullanmak: Temizken uçları kaygan, ince saçlarınız varsa durması gerektiği yerde duran örgü ve topuz yaratmak zordur ama istediğiniz örgü ve topuzu yapmak için yıkamaya fırsat bulamadığınız zamanları kullanabilirsiniz.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s