Home » Bayan Epilasyon » Lazer epilasyonda önemli olan noktalar

Lazer epilasyonda önemli olan noktalar

Lazer epilasyon günümüz için en modern epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyonda önemli olan ışığın dalga boyudur. Işın kıl köküne etki etmektedir. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökü kalıcı olarak tahrip olmaktadır. Daha sonra burada tüy çıkışı olmaz. Lazer epilasyonda önemli olan kılın yapısı ve cildin tipidir. Kıl ne kadar kalın, koyu renkli, sert ise ve cilt ne kadar açıksa lazer epilasyon o kadar başarılı olur. Cilt tipi belirlenmesi klinikte doktor muayenesi yapılarak öğrenilir. Epilasyon için farklı lazer tipleri kullanılabilir. Hastalar ilk olarak tedavi görecekleri yerde hangi tip lazer kullanıldığını öğrenmeleri gerekir. Çünkü bu cihazların kalitesi tedaviyi doğrudan etkiler. Lazer epilasyonu ile vücudun istenilen her bölgesindeki istenmeyen tüyler yok edilebilir.

Lazer ışınının doğru dozda kıl köküne ulaşarak tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar vermesi epilasyondaki asıl amaçtır. Bunun uygulaması gerçekleştirilirken yeterli lazer dozundan fazla doz uygulayıp, ciltte tahriş veya yanık yaratılmaması hedeflenir. Bu ayarı doktorlar titizlikle gerekli cihazlarla birlikte yaparlar.

Lazer epilasyona başlamadan 20 gün öncesinden kökten alım işlemlerinin bırakılmış olması gerekir. Doktorun kıl yapısını değerlendirmesi için kılların bir miktar uzun olması gerekmektedir. Doktor gerekli incelemeleri yaptıktan sonra detayları hastayla paylaşır. Cilt tipi de lazer için önemlidir. Hasta bronz olmamalıdır.

Vücuttaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evrelerde kıllar bulunabilir. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için lazer belli aralıklarla tekrarlanır. Seans sayısı kişiden kişiye ve bölgeye göre değişir. Ortalama 4-6 seansta sorun çözülür. Seans süreleri kullanılan epilasyon cihazına göre değişmektedir. Seans araları yüz bölgesinde 4-6, vücudun diğer bölgelerinde 8-10 hafta arasında değişmektedir. Seanslarınıza düzenli devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamayabilirsiniz. Oldukça güvenli bir uygulamadır. Yaklaşık 30-40 yıldır gelişmektedir. Epilasyon amacı ile kullanılırsa kanserojen etkisi yoktur.

Beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde lazer epilasyon mükemmel sonuçlar vermektedir. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilebilir. Genellikle hastaların büyük çoğunluğu tedavi sırasında acı hissetmemektedir. Ancak acı hissetmesi muhtemel kişiler için uygulamadan önce kremler kullanılır ve bu kremler sayesinde acı hissedilmesi önlenilir. Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenir. Bu izler iyileşme sürecinde yok olur. Lazer sistemleri ile epilasyon veya diğer uygulamaların bu konuda eğitimli ve deneyimli uzmanların kontrolünde yapılması uygun olur. Böylece oluşabilecek yan etkiler veya kötü sonuçlar önlenebilir.

Lazer epilasyon fiyatları seans başınadır. Yine de görüşmeye gittiğinizde doktorunuz ile bu konuyu görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü uygulanan bölgeye, cilt tipine ve seans sayısı gibi faktörlere göre ücretler değişebilmektedir.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s